Výroba tekutých a sypkých přípravků

Tekuté formy přípravků

Výroba tekutých forem doplňků stravy zahrnuje míchání roztoků a jejich následné plnění do primárních obalů. Do primárních obalů plníme také roztoky dodané zákazníkem. Z hlediska konzistence a charakteru tekutých forem mícháme a plníme vodné roztoky, sirupyoleje.

Primární balení:
Tekuté formy plníme do plastových nebo skleněných lahviček o objemu od 5 ml až do 1 000 ml. Lahvičky mohou být po naplnění uzavřeny libovolným uzávěrem, klasickým, sprayovým nebo uzávěrem s kapací vložkou a podobně. Zajišťujeme také etiketování, potisk šarží a exspirací. Tekuté přípravky plníme také do sáčků o objemu náplně 2 až 200 ml.

Sekundární balení:
Naplněné lahvičky i sáčky můžeme zabalit do papírových krabiček, včetně přiložení příbalového letáku, a tak zkompletovat finální balení.

Sypké formy přípravků

Sypké směsi mícháme a upravujeme pro následné použití prostřednictvím homogenizace, kompaktace a suché nebo vlhké granulace. Pro výrobu zajišťujeme kvalitní suroviny anebo využíváme suroviny dodané zákazníkem. Připravené sypké směsi plníme do kapslí, adjustujeme do dóz i sáčků, vyrábíme z nich tablety, nebo je dodáváme zákazníkovi „volně ložené“.

Primární balení:
Sypké formy  plníme do dóz od schválených výrobců v široké škále velikostí a tvarů v objemu od 50 g až po 5 000 g. Dózy lze označit etiketou s uvedením šarže a exspirace. Dále plníme i do sáčků o hmotnosti náplně 2 až 200 g.

Sekundární balení:
Sáčky nebo dózy můžeme zabalit i do papírových krabiček, včetně přiložení příbalového letáku, a tak zkompletovat finální balení.

Co ještě umíme?