Výroba tablet a kapslí

Vyrábíme doplňky stravy ve formě potahovaných i nepotahovaných tablet a tvrdých želatinových i rostlinných kapslí.

Nepotahované tablety

Tablety různých velikostí, tvarů i barev vyrábíme ze sypkých směsí, které mícháme z vlastních surovin nebo surovin dodaných zákazníkem. Zákazník si může dodat i hotovou směs, ze které tablety vyrobíme. Tablety připravujeme v rozsahu váhy jedné tablety od 250 do 2 500 mg.

Máme několik tabletovacích lisů s různou kapacitou a možností mnoha velikostí a tvarů tablet:

čočka 9 mm breakline 11,5 mm 12,0 mm 12,5 mm
plochá 12,0 mm      
ovál 16,0 x 9,0 mm 25,2 x 12 mm breakline 16,6 x 9,4 mm 21 x 10 mm
oblong 19,2 x 8,0 mm 21,2 x 8,0 mm 23,45 x 8,5 mm breakline  

Vyrobené tablety můžeme dále adjustovat do blistrů, plnit do dóz nebo sáčků a následně balit do krabiček.

Potahované tablety

Pro některé typy produktů doporučujeme používat vhodnější potahované tablety. Potahujeme jak tablety vlastní výroby, tak i tablety dodané zákazníkem. Tzv. filmové potahování provádíme na strojích s různou výrobní kapacitou. Využíváme potahovací směs vlastní výroby nebo směsí na zakázku připravenou dodavatelem. Podle přání zákazníka mohou být potahovací směsi transparentní, bílé nebo barevné. Tablety umíme potahovat také enterosolventní směsí, která odolává žaludečním šťávám a žlučovým kyselinám a aktivní látky se tak z tablety uvolní až ve střevě.

Potahované tablety také adjustujeme do blistrů, nebo plníme do dóz i sáčků a hotový produkt kompletujeme do finálního balení.

Plnění kapslí

Sypké směsi vlastní výroby nebo dodané zákazníkem plníme do tvrdých želatinových i rostlinných kapslí (tobolek). Kapsle vyrábíme na poloautomatických i plně automatických plnících zařízeních. Plníme kapsle různých velikostí (označení: 00, 0, 1, 3) v provedení transparentním nebo v široké škále barev. Kapsle, podobně jako tablety, lze potáhnout enterosolventní směsí.

Naplněné kapsle adjustujeme do blistrů, plníme do dóz i sáčků, balíme do krabiček a kompletujeme do finálních balení k expedici. Případně je můžeme dodat zákazníkovi bez dalšího zpracování.

Co ještě umíme?