Adjustace a kompletace výrobků

Vyrobené přípravky (tablety, kapsle, tekuté i sypké směsi) plníme do různých primárních obalů (blistry, dózy, lahvičky i sáčky) a ty na závěr balíme, společně s příbalovými letáky do sekundárních, finálních obalů.

Zajímá vás více?

Stáhněte si náš aktuální produktový katalog.

Blistrování

Kapsle a tablety plníme do blistrů na dvou plnících linkách. Spodní materiál blistru je PVC nebo PVC/PVDC folie. Horní folie je hliníková s potiskem, kde na přání zákazníka uvedeme název produktu, obchodní značku a podobně. Na každém blistru je také vyznačena šarže a exspirace produktu.

Rozměry blistrů jsou dány počtem a velikostí plněných kapslí nebo tablet. Základní rozměry blistrů jsou:

 • 92 × 38 mm
 • 87 × 59 mm
 • 124 × 75 mm
 • 110 × 80 mm
 • 130 × 100 mm
 • 195 × 100 mm

Každý rozměr blistru umožňuje více variant počtů a tvarů plněných kapslí nebo tablet. Na přání zákazníka však můžeme připravit i speciální  rozměry blistrů. Dokonce jsme schopni plnit i dva různé produkty do jednoho blistru.

Naplněné blistry vkládáme do krabiček s příbalovým letákem a kompletujeme do konečných balení.

Plnění dóz a lahviček

Tekuté přípravky plníme do lahviček nebo sáčků. Sypké přípravky (tablety a kapsle) plníme kromě blistrů i do sáčků a dóz. Plnění provádíme na třech různých zařízeních, kde elektronicky sledujeme počet tablet nebo kapslí. Balení tekutých i sypkých přípravků, tablet i kapslí na závěr ověřujeme kontrolou hmotnosti.

Nabízíme dózy a lahvičky od schválených výrobců v široké škále barev, velikostí a tvarů. Sypké směsi plníme do dóz v hmotnostech 50 g až 5 000 kg. Tekuté formy plníme do plastových nebo skleněných lahviček o objemech od 5 ml až do 1 000 ml. Pro uzavření dóz i lahviček používáme šroubovací nebo zaklapávací uzávěry se zajištěním originality balení, a to buď pomocí uzávěru nebo hliníkové zatavené vložky. Lahvičky uzavíráme klasickým i sprayových uzávěrem nebo uzávěrem s kapací vložkou.

Zajišťujeme také označení obalů etiketou a nástřik šarže a exspirace.

Naplněné dózy vkládáme do krabiček s příbalovým letákem a kompletujeme do konečných balení.

Plnění do sáčků

Připravené sypké i kapalné směsi plníme do sáčků o hmotnosti náplně 2–200 g. Druh folie používaných sáčků vybíráme s ohledem na specifikaci produktu a požadavky zákazníka na parametry balení, například požadovaná vlhkostní bariéra apod. Do sáčků můžeme adjustovat také kapsle nebo tablety.

Sáčky dodáváme různých velikostí, tvarů i barev:

 • sachetky 3 sváry o rozměrech 5 × 6 mm až 13 × 18 mm,
 • sachetky 4 sváry o rozměrech 5 × 6 mm až 13 × 18 mm,
 • hadicový sáček (stick) o rozměrech 25 × 40 mm až 128 × 360 mm,
 • domečkový sáček o rozměrech 80 × 120 mm až 80 × 200 mm,
 • Doypack o rozměrech 120 × 120 mm až 400 × 600 mm.

Naplněné sáčky lze označit šarží a exspirací.

Sáčky následně můžeme vložit do krabiček s příbalovým letákem a připravit tak konečné balení.

Balení do krabiček a kompletace

Všechny vyrobené produkty (blistry, dózy, lahvičky, sáčky) kompletujeme na kartonovacích strojích do zákazníkem dodaných krabiček a dotiskujeme šarže a exspirace. Speciální balení doplňků stravy a malé šarže kompletujeme ručně. Podle přání zákazníka vkládáme do krabiček příbalový leták, nebo krabičky balíme do skupinových balení.

Zabalené produkty kompletujeme do konečných balení vhodných pro jejich převoz a skladování a připravujeme je k expedici. Na přání zákazníka dodáváme také specifická balení doplňků stravy vhodná pro různé příležitosti, například vánoční či dárková balení.

Co ještě umíme?